Objednávky od 399 Kč, rozvoz zdarma od 799 Kč

Váš nákupní košík je prázdný.

Fair Trade Centrum s.r.o.

Brasil santos BIO 250g Fair Trade

179,90 Kč
719,60 Kč za 1kg

Obohaťte si život skvělou zrnkovou kávou arabikou s chuťovou stopou lískových oříšků a vůní mléčné čokolády, praženou v České republice.

Guatemala SHB 250g Fair Trade

179,90 Kč
719,60 Kč za 1kg

Velmi oblíbená a osvědčená arabika nejvyšší kvality z vysokých nadmořských výšek s vyváženou chutí a kakaovým aroma. Pražená v České republice.

Hořká čokoláda s marcipánem a pomerančovým likérem 90g

79,90 Kč
887,78 Kč za 1kg

Delikátní hořká čokoláda s 68 % kakaa plněná jemným krémovým marcipánem říznutým kyselým pomerančovým likérem Curacao nabízí zvláštní druh čokoládového potěšení.

Instantní káva Kagera z Tanzanie 100g

259,90 Kč
2 599,00 Kč za 1kg

Silná a aromatická instantní káva ze směsi arabiky a robusty sušená rozprašováním přímo v Tanzanii. Velmi oblíbená káva s ořechovými tóny z projektu unikátního v celé Africe.

Dočasně vyprodáno

Kakao Holandského typu BIO 250g Fair Trade

129,90 Kč
519,60 Kč za 1kg

Bio kakaový prášek zbavený kyselosti s plným obsahem kakaového másla. Skutečně krásné a vysoce kvalitní kakao téměř bez kadmia zejména z Dominikánské republiky.

Kakaový prášek BIO 250g Fair Trade

99,90 Kč
399,60 Kč za 1kg

Jakostní kakaový prášek se sníženým obsahem tuku v přírodní podobě bez alkalizace, bez cukru a s nízkým obsahem kadmia, vhodný i k přímé konzumaci. Detailní popis produktu Vynikající přírodní bio kakao, které neprošlo tzv. alkalizací, známou také jako holandský proces. Kakao si zachovalo své přirozené vlastnosti - barvu, pH i obsah flavonoidů a dalších látek, pro které si kakaa tolik ceníme. Kakao splňující naše natolik náročné požadavky, že se sbírá od pěstitelů hned z několika zemí. Kakaové máslo bylo odděleno pouze lisováním kakaových bobů bez použití chemikálií. Hodí se jak k přípravě kakaových nápojů, tak k výrobě pečiva i cukroví, které nebarví tak výrazně. Neobsahuje žádný přidaný cukr. Jako kypřidlo doporučujeme jedlou sodu (soda bikarbona). Exkluzivní výběrové kakao posbírané jen z perfektních kakaovníků rozvojového světa Kakaovníky často rostou na sopečné půdě, ze které do kakaových bobů přechází kadmium. Kakao s vyšším obsahem tohoto těžkého kovu tak musí projít ještě dalším zpracováním. Tento bio kakaový prášek však přirozeně obsahuje jen minimální množství kadmia, protože boby pro jeho výrobu byly vytipovány již při pěstování, a tak se do něj můžete bez obav pustit bez dalších úprav. Výběrové kakao v bio kvalitě, obchodované dle pravidel fair trade a s minimálním obsahem kadmia. Tři podmínky, které jsme od našeho kakaa vyžadovali, abychom ho byli ochotni nabídnout jako skutečně to nejlepší. Ostatně, takového kakaa je tak málo, že není možné zajistit ho pouze z jedné země producentů, ale sbírá se od drobných pěstitelů z více zemí, kde se najdou kakaovníky nezatížené těžkými kovy. Výroba bio kakaového prášku Kakaové boby, ze kterých je toto kakao vyrobeno, vypěstovali drobní farmáři v Jižní Americe a Africe dle pravidel ekologického zemědělství a Fair Trade. Ze sklizených kakaových lusků se získávají kakaové boby, které se asi osm dní fermentovány ve velkých nádržích. Následuje cca pět dní sušení na slunci. Pak se sklizeň dále čistí a přebírá a po upražení drtí na kakaovou drť, ze které se odstraňují uvolněné slupky a tvrdý klíček. Drť se pak mele na kakaových mlýnek a ze vzniklé kakaové hmoty se následně lisuje kakaové máslo. Zbylá sušina je kakaovým práškem, ať už s vyšším či nižším obsahem tuku.

Kolumbie Excelso 250g Fair Trade

179,90 Kč
719,60 Kč za 1kg

Lehčí káva arabika s chutí po sladkých bonbónech a vůní sušeného ovoce. Pražená v České republice.

Mléčná čokoláda Espresso karamel 100g

99,90 Kč
999,00 Kč za 1kg

Bio mléčná čokoláda s espresem & karamelovými křupinkami.

Peru Grade 1 BIO 250g Fair trade

199,90 Kč
799,60 Kč za 1kg

Středně silná káva arabika s chutí hořké čokolády a květinovým aroma. Pražená v České republice.