Objednávky od 499 Kč, rozvoz zdarma od 999 Kč

Váš nákupní košík je prázdný.

Farma Držovice s.r.o.

Projekt Farmy Držovice vznikl v hlavách dvou tehdy mladých nadšenců na samém konci minulého tisíciletí v jedné pražské hospodě nad knížkou Mileny Fantové Chov koz. Nikoho tehdy nenapadlo, kam až nás tento ztřeštěný nápad dovede.

V září 2001 byla zakoupena usedlost v Držovicích u Úštěku, samotná stavba i její okolí všechny naprosto okouzlilo. Budova byla však obývána jen částečně a na pozemcích se hospodařilo jen velmi chaoticky. První zvířata, štěně belgického ovčáka Aggi a tři kůzlata Běla, Žofie a Kristýna přijely na farmu už na jaře 2002. Začátky naprosto bez zkušeností byly někdy úsměvné, někdy dramatické a někdy spíše k pláči.

Přes počáteční pokusy s chovem hus, kachen a slepic, jedné krávy a búrských koz, nakonec nastal návrat k původnímu plánu, chovu koz na mléko a vybudování sýrárny. První kozy se na farmě dojily v roce 2004 a o rok později začala výroba sýrů. Výroba v kuchyni, metodou pokus omyl byla náročná. Zvláště proto, že v té době neexistovaly žádné sýrařské kurzy, facebookové komunity, blogy a ani literatura. Pro odborné knížky se jezdilo do Drážďan. Jako první jsme zvládli výrobu čerstvého kozího sýra, který byl a stále je naším vlajkovým výrobkem.

V roce 2006 přibyly východofríské ovce a naše plány ohledně vybudování sýrárny získaly jasnější kontury. V následujících dvou letech se za pomoci evropských dotací vybudovala nejdříve velká stáj pro zvířata, později dojírna, čistička odpadních vod a sýrárna z bývalých chlévů. Přitom se všichni za pochodu učili vyrábět sýry a dále se rozšiřoval chov koz i ovcí.

V lednu 2009 jsme kolaudovali a od té doby nepřetržitě vyrábíme. Začátky byly krušnější, než jsme si představovali. Časté návštěvy na farmě a jejich nadšení nám přesvědčilo o tom, že o naše výrobky bude na trhu velký zájem. Čekala nás ale jen velká opatrnost majitelů krámků se zdravou výživou a jejich malý zájem o české výrobky. Největší prodeje probíhaly stále na farmě ze dvora a v našem vlastním krámku v Litoměřicích. Bylo nám jasné, že takhle to nepůjde.

Dobrá odezva od zákazníků na úštěckých jarmarcích nebo v Zubrnicích nám dávala za pravdu, že o naše výrobky zájem je, jak je ale dostat ke koncovému zákazníkovi? Odpověď přišla naštěstí záhy, v říjnu 2009 jsme se zúčastnili vůbec prvního farmářského trhu v Klánovicích a pak už se všechno rozběhlo. Na trhy jezdíme od té doby stále a naše výrobky si tím získaly své jméno, tato proslulost jim následně pomohla proniknout do farmářských krámů a zdravých výživ.

V roce 2009 jsem také začali pořádat naše každoroční dny otevřených dveří. I média pomohla vzkřísit zájem o lokální produkty.

Také se účastníme různých soutěží, v letech 2010, 2014 a 2015 jsme s našimi výrobky vyhráli Regionální potravinu Ústeckého kraje a v roce 2016 ocenění Kraje Přemysla Oráče. Rádi bychom se také jednou zúčastnili soutěže o Farmu roku Asociace soukromého zemědělství.

V letech 2009 až 2015 jsme hospodařili v režimu BIO. Od 1. ledna 2016, po ztrátě naprosté většiny pronajatých pozemků, jsme ale vystoupili. Naše výrobky pochází výhradně z mléka našich vlastních koz a ovcí, kravské mléko vykupujeme na nedaleké ekofarmě v Merbolticích. Vyznačují se vysokou řemeslnou kvalitou a veškerá výroba, kromě pasterace mléka, je v podstatě ruční. Specializujeme se na výrobu dlouhozrajících sýrů a v poslední době také sýrů s bílou plísní. Každý sýr projde našima rukama opravdu mnohokrát.

Stále také funguje náš prodej ze dvora, i když exkurze a prohlídky farmy jsme byli nuceni z časových důvodů omezit. Naše výrobky si své zákazníky našly, ale každý den na farmě je novou výzvou.

//BIO kravské mléko 1l Držovice

55,90 Kč

Kravské mléko v BIO kvalitě z Framy Držovice.

Dočasně vyprodáno
Dočasně vyprodáno
Dočasně vyprodáno

//Ovčí čerstvý sýr váleček Farma Držovice

699,00 Kč

Lahodný ovčí sýr z Držovické farmy.

Dočasně vyprodáno

//Ovčí jogurt borůvka 180ml Farma Držovice

54,90 Kč

Jogurt ze 100% ovčího mléka zrající ve skle.

Dočasně vyprodáno

//Ovčí jogurt jahoda 180ml Farma Držovice

54,90 Kč

Jogurt ze 100% ovčího mléka zrající ve skle.

//Ovčí jogurt meruňka 180ml Farma Držovice

54,90 Kč

Jogurt ze 100% ovčího mléka zrající ve skle.

Dočasně vyprodáno

//Ovčí jogurt stracciatella 180ml Držovice

54,90 Kč

Jogurt ze 100% ovčího mléka zrající ve skle.

Dočasně vyprodáno
Dočasně vyprodáno

Kozo-Ovčí tvaroh 200g Farma Držovice

84,90 Kč
424,50 Kč za 1kg

Hmotnost cca 200g

Ovčí čerstvý sýr Farma Drzovice

podle váhy
69,90 Kč za 10 dkg

Vyberte si množství a my Vám připravíme vybrané množství ovčího čerstvého sýru. Cena je uvedena za 100g.

Tvaroh Kravský Bio 200g Farma Držovice

54,90 Kč
274,50 Kč za 1kg

Úžasný jemný tvaroh plné chuti, vhodný zejména do sladkých pokrmů.

Kozí čerstvý sýr Farma Držovice

69,90 Kč
699,00 Kč za 1kg

Základní sýr z kozího mléka, v každém ročním období chutná jinak podle pastvy koz, historicky první výrobek Farmy Držovice, držitel ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje 2010, vhodný do pomazánek a salátů, skvěle si rozumí s česnekem, špenátem… určen k rychlé spotřebě.

Okáč Držovice

podle váhy
89,90 Kč za 10 dkg

Naší chloubou je tento polotvrdý sýr s oky (ementálského typu), zrající ve vosku. Má typickou nasládlou oříškovou chuť, a je držitel ocenění Kraje Přemysla Oráče 2016.