Objednávky od 499 Kč, rozvoz zdarma od 999 Kč

Váš nákupní košík je prázdný.

Bio Vavřinec s.r.o.

Jsme rodinná farma z Nového Knína ve středních Čechách, kde v ekologickém režimu chováme plemenné ovce suffolk a křížené ovce na maso. Mlékárnu BioVavřinec jsme poznali díky fantastickému sýru sv. Barbory, který jsme pravidelně nakupovali. Proto, když jsme se dozvěděli, že mlékárna BioVavřinec končí, nemohli jsme to jen tak nechat. Rozhodnutí bylo jasné!  Vrhli jsme se tedy do mlékařiny, o které jsme do té doby nic nevěděli. A tak se k BioVavřinci připojila Farma rodiny Kosařovy.

V současné době výroba pokračuje v Okrouhlici u Benešova, avšak nyní se už staví moderní mlékárna přímo na statku v Novém Kníně. Přesunutí do nového provozu proběhne už na jaře tohoto roku.

Dělá nám radost vyrábět produkty, které jsou poctivé, chutné a bez jakýchkoli konzervantů, zahušťovadel, barviv, sušeného mléka a stabilizátorů. Při výrobě používáme pouze mléko, mikrobiální kultury a syřidlo. Tradičními postupy pak v mlékárně vznikají farmářské a smetanové jogurty, tvaroh, smetany, probiotický nápoj, žervé, cottage, kefír, tvarohové dezerty, čerstvé, pařené až polotvrdé sýry. Kromě širokého sortimentu mléčných výrobků vyráběných výhradně z BIO kravského mléka si u nás můžete koupit také BIO jehněčí maso nebo jehněčí a ovčí uzeniny.