Objednávky od 499 Kč, rozvoz zdarma od 999 Kč

Váš nákupní košík je prázdný.

Pivovar Matuska

Pivovar Matuška je rodinný pivovar, který se nachází v obci Broumy v CHKO Křivoklátsko. Svou velikostí se řadí mezi minipivovary. Na pivo Matuška nejčastěji narazíte v Praze, ale najdete ho i v Berouně, Brně, Bratislavě či slovinském Mariboru. Pivovar Matuška se zaměřuje především na ležáky a svrchně kvašená piva.

Dočasně vyprodáno

Apollo Galaxy 13% 500ml plech Pivovar Matuška

94,90 Kč
189,80 Kč za 1litr

V pivovaru Matuška moc dobře ví, jak uvařit správný ejl. Apollo Galaxy je vesmírně chmelený, nekonečně osvěžující, pitelný, a přitom správně hořký. Se středně jemným řízem se proletíte až do grepové a melounové dráhy, a nakonec si užijete sladové a citrusové doznívání. S tímto pivem vám gravitace bude úplně ukradená. Nefiltrované a nepasterizované pivo. Skladujte v temnu a chladu do 6°C.

Apollo Galaxy 750ml 13% Matuška

129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Pivo ve stylu American Pale Ale má ideální zlatou barvu a stablní pěnu po nalití do sklenice. Velmi dobře pitelný ejl, svěží chmelová chuť, která vás nikdy nezklame. Pivovar založil sládek Martin Matuška, který v pivovarnickém oboru pracuje od roku 1981. Pivovar Matuška se nachází v obci Broumy, která leží v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Pivo Matuška vyrábí řemeslnou cestou bez filtrace a pasterizace. Pivo si díky tomu uchovává vlastnosti čerstvého piva točeného přímo z pivního sklepa. Při vaření zásadně nepoužívají cukr, sirupy ani chmelový extrakt a pivo vaří dekokčním rmutovacím způsobem, který dává plnější chlebnatá piva.

Dočasně vyprodáno

Bílá Perla 0,75 Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Do tohoto piva jsme použili kromě ječného sladu i pšeničný slad, kyselý slad a pomerančovou kůru. O velmi jemné chmelení se postaraly chmely Perle, Amarillo, Citra a ŽPČ a zakvašeno bylo našimi standardními kvasnicemi svrchního kvašení. Ve vůni najdete čerstvé pomeranče, koření a citrusy. Chuť je velmi jemná a osvěžující, jednoduše jarní. Proč pivní styl New Broumy? Nejedná se totiž úplně o klasický Wheat ALE, ani New England či Witbier. Prostě je out of style a tedy New Broumy. Na tomto receptu se podílel celý náš pivovarský team, konkrétně Honza Najbrt přišel s nápadem vařit Wheat ALE, Adam Matuška přihodil kyselý slad a pomerančovou kůru, Dominik Stára vyladil hořkost a poměry sladů, Michal Veselý vymyslel název a zbytek teamu se postaral o to, aby se k vám pivo dostalo v té nejlepší kondici!

Doporučujeme
Akční cena

California 12% 0,75l Pivovar Matuška

119,91 Kč 129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Řemeslné pivo typu American Pale Ale s příhodným názvem California. Skvělá chuť v podání Adama Matušky. Výborně pitelné, vyvážené a příjemně chmelené pivo.

Dočasně vyprodáno

Černá Raketa 0,75l 17% Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Pivo typu IBA (India Black Ale), černé a nachmelené pivo. Pivovar Matuška byl první, kdo ho v Čechách uvařil.

Dočasně vyprodáno

Čert 14% 750ml Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Pivo Čert jsme uvařili v roce 2021 podruhé, původně se jednalo o Black Ale, nyní se však jedná o Stout. Do tanku jsme také přidali dubové desky, známé například z našeho Dřeva, které pivu dodaly jemné tóny bourbonu a vanilky.

Dočasně vyprodáno

Desítka 10% 500ml plech Pivovar Matuška

74,90 Kč
149,80 Kč za 1litr

Desítka 10°, 4,2 % alk. 500 ml, plechovka

Dočasně vyprodáno

Desítka 10% 750ml Matuška

129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Pivo - světlé výčepní pivo

Dočasně vyprodáno

Eldorado 0,75l 13% Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Novinka od Matušky ve stylu American Pale Ale, uvařená na jaře sládky v Broumech za zpěvu známého songu od Waldemara Matušky. Pro chmelení tohoto ejlu byl použitý moderní americký chmel El Dorado, který mu dodává správnou hořkost a vůni po citrusech a mangu.

Dočasně vyprodáno

Hellcat 21% 500ml plech Pivovar Matuška

119,90 Kč
239,80 Kč za 1litr

Hellcat je jedno z nejsilnějších IIPA piv vyrobených v ČR. Ve vůni je dominantní chmel Simcoe, který voní po borovici. Na várku se používá pouze světlý slad plzeňského typu, nicméně barva piva přechází do světle jantarové, což je dáno velkým množstvím sladu použitého na várku. „Užitná hodnota“ jedné sklenice Hellcatu je cca hodnota dvou sklenic plzeňského piva. Přesto, že má Hellcat relativně vysoké analytické ukazatele, tak se dobře pije a chmel na vás opojně působí.

Dočasně vyprodáno

Hellcat 21% Pivovar Matuška

149,90 Kč
199,87 Kč za 1litr

Velmi silná IPA od Matušky s americkým chmelem Simcoe voní jako borový les a chutná jako pravý craftbeer. Každý doušek tohoto piva vám potvrdí, že věnovat se svrchně kvašeným speciálům bylo správné. Toto výjimečné pivo se objevuje tak jednou za rok, takže teď máte jedinečnou šanci si ho vychutnat. Jeho vyjímečnost a vysoký obsah alkoholu odůvodňuje i jeho vyšší cenu. Nebudete však litovat.

Dočasně vyprodáno

Knír 14% 0,75l Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Spodně kvašený polotmavý speciál, který Matuška vaří pouze vyjímečně. Jde o pivo se střední hořkostí a kořenitými a chmelovými tóny. Doznívání je kořenitě bylinné, lehce peprnné s citrusovým nádechem. Hodně chutná především milovníkům tradičních ležáků.

Dočasně vyprodáno

Kyselá Máňa 0,75l 10% Matuška

129,90 Kč

Pivo je uvařené z plzeňského a pšeničného sladu, malin, šípku, koriandru, chmele a špetky soli. Jedná se tedy o malinové gose s šípkem. Pivo je velmi svěží, lehce kyselé, malinové ve vůni i na jazyku a to vše zakulacené v plné chuti podpořené mořskou solí. Pitelnost: Extrémně vysoká!

Dočasně vyprodáno

Matuška California 12% 500ml plech

86,90 Kč
173,80 Kč za 1litr

CHUŤOVÝ PROFIL Kalifornie. Místo, které by měl navštívit každý. Než si koupíte letenku, začněte u tohoto ejlu. Bylinkovo-ovocné štěstí v chuti nasládlé, se střední až vyšší hořkostí. Počkejte si hlavně na sladový a citrusový závěr, který k vám dojede lehce a samozřejmě jako kalifornský skater. Alkohol: 5,2% Barva: Světlé Hořkost: 45 IBU Stupňovitost: 12 EPM Nefiltrované a nepasterizované pivo. Skladujte v temnu a chladu do 6°C.

Dočasně vyprodáno

Matuška Dřevo 19%

129,90 Kč

Dřevo je jedno z nejvýjimečnějších piv, které jsme v našem pivovaru uvařili. Pivo vychází z našeho Vánočního, jedná se tedy o 19 stupňový doppelbock. Toto pivo však leželo v tanku na americkém dubu přes dva měsíce, což mu dodalo dřevité tóny s podtóny bourbonu a vanilky. Tohoto výsledku jsme docílili přidáním celkem 240 desek amerického dubu přímo do tanku. Dále je pivo příjemně karamelové, s jemným řízem a vzhledem k alkoholu zrádně, nebezpečně pitelné. S celým nápadem přišel náš Michal “Veselka” Veselý, který se inspiroval Oak Aged Doppelbockem od německého pivovaru Camba Bavaria a naším Vánočním. Nejdříve si se svým tátou toto pivo uvařili ve své kyvetě doma a pak pyšně přinesl ukázat výsledek zbytku týmu. Pivo nám všem zachutnalo natolik, že jsme se ho rozhodli uvařit i pro Vás!

Dočasně vyprodáno

New Broumy 15% 0,75 Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

New Broumy je nový svrchně kvašený ejl od Matušky. Silné chmelové aroma, vyvážená chuť a především vysoká pitelnost. O chmelový zážitek se postaraly chmely Azacca, Idaho a Citra, a také upravený postup chmelovaru. Jemné chuti bylo docíleno kombinací ječného sladu, pšeničného sladu a ovesných vloček. Do varny bylo také přidáno malé procento kyselého sladu a pomerančové kůry.

Dočasně vyprodáno

Pšeničné 13% 0,75l Pivovar Matuška

106,00 Kč
141,33 Kč za 1litr

Velmi vydařené pšeničné pivo od Matušky s americkými chmely. Má příjemnou pšeničnou vůni s trochou vanilky, mírně vyšší říz a sladovou chuť. Samozřejmě nechybí zdravé banánové aroma, jako u každé pšenice.

Dočasně vyprodáno

Ragbista 11% 0,75 Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Jarní novinka od Matušky. Svěží a lehký novozélandský pils vařený infuzním způsobem ze 4 druhů novozélandských chmelů. Pivo má světlou barvu, vyšší říz a výrazné chmelové aroma.

Raptor 15% 0,75l Pivovar Matuška

129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Jantarový pivní speciál od Matuška ve stylu India Pale Ale chmelený čtyřmi druhy chmele. Na Raptora Matuškovi použili kombinaci českých, anglických, amerických surovin a vlastní varný postup. Interně tuto verzi IPY nazývjí intercontinental. Toto pivo se exportuje i do Anglie.

Dočasně vyprodáno

Summer Ale 12% 0,75l Matuška

119,90 Kč
239,80 Kč za 1litr

Matuškovo letní lehké pivko, kde bylo osvěžujících vůní a chutí dozaženo pomocí chmele Equinox a staré dobré Citry, kterou můžete znát třeba ze Zlaté Rakety.

Dočasně vyprodáno

Sv. Martin 0,75l Pivovar Matuška

129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Pivo vařené jednou ročně na Sv. Martina. Hodí se k huse, sladové a příjemně chmelové. STYL: Lager STUPŇOVITOST: 16° ALKOHOL: 6,3 % SLAD: plzeňský, mnichovský, karamelový CHMEL: Žatecký KVAŠENÍ: spodní DOSTUPNOST: na Sv. Martina

Dočasně vyprodáno

Sv. Václav 10% 750ml Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Na sv. Václava, patrona všech sládků a českého piva, jsme uvařili speciální Svatováclavskou desítku. Jedná se o desítku z čerstvého hlávkového chmele Saaz Special. Chmelem jsme doopravdy nešetřili, kdy jsme použili skoro 15 kg, a to jak do chmelovaru, tak do studeného chmelení. Sklizeň chmele probíhá pouze jednou za rok, a to na přelomu srpna a září. Proto je toto pivo výjimečné nejen svým svěžím chmelovým aroma a chutí, ale i vzácnou dostupností.

Dočasně vyprodáno

Svoboda 13% Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

K výročí Sametové revoluce jsme uvařili spodně kvašené pivo Svoboda 13°. Svoboda pro nás znamená, že vůbec vznikl náš pivovar, že se můžeme inspirovat všude po světě, a tudíž vařit pivo všech chutí, vůní, barev a stylů. Proto náš sládek Honza Najbrt dostal svobodnou ruku při tvorbě receptu. Honza se s týmem rozhodl vytvořit recept ze surovin z celého světa, což činí toto pivo doopravdy osvobozené od všech zajetých pivních druhů. Použité ingredience se každý rok mění, aby byla zachována sládkova svoboda, základ piva ale zůstává stejný.

Dočasně vyprodáno

Tmavé 14% 750ml Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Naše tmavé je více chmelené než je u tohoto druhu běžné. Není také nijak doslazované. Vychutnáte si skladbu pražených sladů s příjemnou hořkostí. Naše česká pivovarská terminologie nezná pojem „černé pivo,“ proto uvádíme tmavé s pomlčkou černé. Podle analýzy barvy našeho tmavého však spadá do kategorie Schwarzbier, která je ve světě běžně uznávaná.

Tropická raketa 17% 750ml Pivovar Matuška

129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Pivo ve stylu IPA je mírně silnější a má výbornou ovocnou chuť. Každopádně vám poskytne nejbáječnější zážitek a v sedmičce pro dva nebude stačit. Zaujme vás Vvůně tropického ovoce, mandarinek a sušených meruněk.

Dočasně vyprodáno

Voltage 12% 750ml Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Voltage se řadí do kategorie Juicy Pale Ale a vychází z receptury na High Voltage. To bavilo natolik, že se u Matušky rozhodili uvařit jeho lehčí verzi. Do této dvanáctky dali stejné množství chmelů, jako do jeho silnějšího vzoru. Má výrazné chmelové aroma po citrusech, marakuji a ananasu, které mu dodávají chmely Citra a Galaxy.

Dočasně vyprodáno

Wet Hop Pale Ale 11% 750ml Pivovar Matuška

119,90 Kč
159,87 Kč za 1litr

Vyjímečné Matuškovo pivo z tzv. mokrého chmele. Vychází ze světlého speciálu, do kterého byl přidaný čerstvý jak při chmelovaru a whirpoolu, tak při studeném chmelení. Tuto várku je možné uvařit pouze jednou v roce a to když probíhá sklizeň. Do studeného chmelení jsme použili chmel Cascade pěstovaný v Německu, který byl sklizen jako čerstvý s veškerým obsahem vody, ihned zavakuován a skladován v chladu. Chmel utržený na chmelnici obsahuje 80% vody, sušený chmel 10%, proto se musí do 24 hodin zpracovat.

Zlatá raketa 17 0,75L Pivovar Matuška

129,90 Kč
173,20 Kč za 1litr

Zlatá IPA od Matušky je vlajkovou lodí českých speciálů. Je velmi podobná tropické raketě, ale je v ní použito mírně odlišné složení chmelů. Vyladěná chuť, se kterou se pomiluje každý znalec. Jde o původní recept pana Matušky staršího.